My happiness key

Jakiś czas temu znalazłam blog, na którym autorka opisywała jak uczynić swoje życie szczęśliwszym. Przyznam, że ten pomysł jest super, ponieważ wiele ludzi wciąż ma problem z odnalezieniem swojego klucza do szczęścia. Sądzę, że takie małe podpowiedzi nie zaszkodzą, a pomogą, bo im więcej wskazówek tym lepiej! :)  Tak więc pozwolę sobie na przedstawienie kilku rzeczy, które są dla mnie kluczowe w byciu szczęśliwym nie od święta, ale też na co dzień. Zaczynamy!
1. CIESZ SIĘ Z MAŁYCH RZECZY. Jest to moja główna dewiza od wielu wielu lat. Zwykłe "dzień dobry" czy uśmiech posłany od nieznajomej nam osoby jest znakiem, że nie wszyscy mają się w dupie i ktoś zwrócił na Ciebie uwagę, tak więc nie bądź burakiem- odwzajemnij to! :)


2. DĄŻ DO CELU I SPEŁNIAJ MARZENIA. Bez ciężkiej pracy nic nie osiągniesz. Płaczesz, że wszyscy mają lepiej od Ciebie? Postaw sobie cel. Wstań i zrób krok w jego stronę i zapieprzaj jak dziki osioł. Posiadanie wymarzonego zawodu to nie kwestia wrodzonych zdolności, a czasu poświęconego ciężkiej pracy i doskonaleniu siebie- Zacznij robić to co kochasz, a będziesz mieć w życiu o wiele lżej. :)


3.  DOSKONAL SIEBIE. W moim przypadku punkt 2 i 3 mają ze sobą wiele wspólnego. Doskonalenie siebie, choć nie zawsze przyjemne, jest opłacalne. :)


4. SPRAWIAJ SZCZĘŚCIE UKOCHANEJ OSOBIE. Dla mnie jest to 100% szczęścia. Nie ma nic piękniejszego, niż sprawianie, że osoba na której nam najbardziej zależy jest szczęśliwa Z NASZEGO POWODU. Nie ważne czy jest to mama, tata, partner, chomik czy przyjaciel. Grunt, że sprawiliśmy uśmiech na czyjejś twarzy. Uważasz, że nie masz takiego kogoś? Sam(a) jesteś dla siebie ukochanym(ną), więc spraw sobie trochę przyjemności. :)


5. NAUCZ SIĘ NOWYCH RZECZY. Żyjemy po to, żeby się uczyć- w sumie uczymy się całe życie, więc dlaczego by nie stworzyć sobie środowiska przyjaznego nauce? Z tego Cię nikt nie rozlicza, a możesz pomóc sobie i swojemu szczęściu. Naucz się matematyki, tańca, śpiewu, rysowania czy idealnego prasowania koszul. Posiądź umiejętność i błyśnij nią przed samym sobą! :)


6. POZBĄDŹ SIĘ NIECHCIANEGO TOWARZYSTWA. Twoi znajomi, świadczą o Tobie. Zadawaj się z takimi ludźmi, którzy zamiast Cię oceniać, pomogą i doradzą. Zadawaj się z ludźmi, z którymi chcesz być kojarzony(a) i nie bój się tego zmienić! :)


7. CZYTAJ KSIĄŻKI. Czytanie jest nudne, ale tylko wtedy, gdy mowa o lekturach (aczkolwiek z nich też można coś wyciągnąć). Nic innego nie posiada takich przekazów jak książki, chociażby z tego względu, że nikt nie narzuca nam interpretacji. Sama często zaznaczam sobie fragment, który do mnie przemówił i przetwarzam go na czyny. (Np KLIK) Rozumiemy ją jak chcemy i działamy! :)


8. IDŹ NA ZAKUPY. Częściej tyczy się to kobiet niż mężczyzn, ale to nie znaczy, że nie watro próbować. Jednak pamiętaj, że zakupy trzeba robić z głową, bo potem kończy się bólem... portfela. :)


9. SPRAWIAJ RADOŚĆ INNYM. Uśmiechnij się do płaczącego brzdąca, pomóż staruszce podlać kwiatki, zrób zakupy mamie, weź ulotkę od człowieka, który musi stać kilka godzina na słońcu, podziękuj kierowcy na drodze. Whatever. :)


10. POLUB SIEBIE. Kompleksy, kompleksy, kompleksy... jak się ich pozbyć? Tego nie wie nikt. Znalazłaś(łeś) w sobie jakiegoś minusa? Coś Ci się w sobie nie podoba? "Zplusuj" to, co wcześniej zminusowałaś(łeś). Bo Ci wolno! :)


11. IDŹ PRZEZ ŻYCIE Z GŁOWĄ W GÓRZE I UŚMIECHEM NA USTACH. Nic tak nie przykuwa uwagi jak błysk w oku i powiew intelektu (nawet jak masz krzywe zęby, czy za duży nos, bo ja mam 2in1 i jestem z tego powodu szczęśliwa!) :)


12. BĄDŹ SOBĄ BO TAK I JUŻ! :)


Takie trudne, a jednak takie łatwe :)Komentarze

Harlok pisze…
Można dodać zasadę "jeśli czytasz poradniki, to działaj i je wykorzystuj" i "wykorzystuj w 100% to co darmowe i to co posiadasz".

Zapraszam do siebie:
http://sonast.blogspot.com/
NajkaBlog pisze…
Świetne rady ! Uśmiech osoby nie znajomej rano jest bezcenny!
www.najkablog99.blogspot.com
Dokładnie, każdy ma takie swoje życiówki :)
Właśnie, a tak mało ludzi o tym pamięta ;)
werosanka pisze…
Bardzo dobry post :) pomocny ;)
Polecam się na przyszłość :)

Popularne posty