"Charyzma"

Tytuł: "Charyzma"
Autor: Nikolaus B. Enkelmann
Typ: Psychologia, Motywacja             Chciałbyś być kimś zauważanym, docenianym, przykładnym i szanowanym? Właśnie ta książka może być początkiem kształcenia liderów. Każdy z nas chciałby być człowiekiem, który własnymi przekonaniami i stylem bycia osiąga ogromny sukces w swoim środowisku. 
           
           Sięgnęłam po tą książkę przez podtytuł "Jak osiągnąć sukces doskonaląc własną osobowość". I wtedy nasunęło mi się pytanie: No właśnie, jak? Jak sprawić, żeby zyskać uznanie innych i skoncentrować na mnie ich uwagę? Odpowiedź jest jedna: CHARYZMA. :)


             Szczerze powiem, że już na początku książka zaczęła mnie nudzić ze względu na treść skierowaną do osób, które są już na pewnym etapie życia, prowadzą firmy, są dużymi "szychami", a autor nakierowuje ich na tor charyzmy. Czym ona więc jest?Enkelmann porusza ten temat bardzo dogłębnie. Zaczynając od miejsca gdzie wszystko się rodzi- MÓZGU pokazuje nam, że jedynym ograniczeniem do bycia liderem jesteśmy my sami. Władza i umiejętność jej sprawowania siedzi w naszych umysłach, a my musimy po prostu tą wiedzę odkurzyć i zacząć działać! :)W "Charyźmie" autor używa wielu ćwiczeń, dzięki którym nabieramy pewności siebie, zaczynamy być bardziej otwarci na otaczający nas świat i łatwiej jest nam stworzyć nowe relacje międzyludzkie. Jak się okazuje wstydzimy się sami siebie i idiotyczne wydaje nam się spojrzenie w lustro i powiedzenie na głos z uśmiechem na ustach "dziś jest ten dzień, jesteś najlepszy/a". Jednak jak się okazuje nie jest to wcale takie łatwe, wręcz odwrotnie. Ale jeśli nauczymy otwierać się przed samym sobą, to wdrążenie otwartości w nasze środowisko jest kwestią czasu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że osoby pewne siebie, mające własne zdanie i uważnie skupiające się na swoim rozmówcy mają większą siłę przebicia niż ktoś, kto nie jest pewny tego co mówi, myśli i boi się wyrazić własne zdanie.
Dzięki wytłuszczonym "czynnikom charyzmy", wskazówkom, które pomagają zrozumieć siebie, ćwiczeniom oraz pytaniom, których autor stawia nam całą masę książka staje się miła, lekka i przyjemna. Zdaje się ona współpracować z nami i pomaga robić nam ogromne postępy na tle pobudzania własnej charyzmy oraz używania jej w poprawny sposób. Jest to super lektura dla ludzi, którzy chcą poznać swoje mocne strony, usunąć słabe i być najlepszym w swoim fachu. :)
          Miej zaufanie do własnego wnętrza.

Komentarze

awiola pisze…
Sama nie wiem, czy ta książka by mi w czymś pomogła...
Też miałam takie wrażenie, ze względu na to, że wiele odniesień jest właśnie do kierowników firm, ale poza tym są pytania od autora + miejsce na ich wypełnienie po każdym rozdziale. Wydaje mi się że to taki fajny dodatek, który może pokazać czy podczas czytania zmienił się nasz sposób myślenia, czy chcielibyśmy zmienić którąś z odpowiedzi etc. Poza tym są tam elementy technik opanowywania siebie w różnych sytuacjach. Nie spodziewałam się że mi to pomoże, a jednak, więc może warto spróbować :)
Melody pisze…
Hmmmm ciekawe, może się skuszę i przeczytam.... melodylaniella.blogspot.com
Lucy nails pisze…
Niektórym pewnie się bardzo przyda taka lektura ;)

Popularne posty